NIEDZIELAXXIX Zwykła – 19. 10. 2014r.

Dzisiaj w Watykanie papież Franciszek ogłosi błogosławionym  papieża Pawła VI, który sprawował tę posługę

w latach 1963 – 1978.

2.      Dzisiaj także przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci błog. ks. Jerzego Popiełuszki.

3.      W środę przypada wspomnienie. liturgiczne św. Jana Pawła II.

Przypominamy o możliwości składania listów – podziękowań, próśb do św. Jana Pawła II, które można

wkładać do relikwiarza – klęcznika przy tabernakulum.

4.      Poświęcenie modlitewników /książeczek/ dla dzieci I-wszo komunijnych w środę na Mszy św. o godz. 18.

Obecność rodziców jest wskazana.

5.      Parafialny Zespół Caritas informuje, że jabłka będą wydawane w środę od godz. 14 do 16.

6.      Młodzież gimnazjalna  klas III, która w naszej parafii przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wyjeżdża w najbliższą sobotę 25 października na Pola Lednickie. Wyjazd o godz. 10 z parkingu przy stacji Orlen. Dzisiaj po Mszach św. przy okazji podpisów prosimy o pozostawienie zgodny rodziców i należnej wpłaty w wysokości 10zł.

7.      Modlitewne spotkania dla młodzieży gimnazjalnej naszej parafii odbędą się w kościele następującym porządku;

klasy I w środę o godz. 18, klasy II w czwartek o godz. 18, klasy III we wtorek o godz. 18.

8. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich od wtorku do piątku po wieczornej Mszy św. czyli

o godz. 18/30 a w sobotę i niedzielę od godz. 17/30.

Dziesiątka różańca dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16/30.

9.      Ogłoszenie dla wszystkich, którzy byli uczestnikami kolejnych pielgrzymek zagranicznych od roku 2005 do 2014 organizowanych przez naszą parafię. Wspólne wędrowanie stworzyło pewien rodzaj wspólnoty ludzi, których połączył jeden cel. Stąd zrodził się pomysł wspólnego jubileuszowego spotkania, które  zaplanowane jest na 22 listopada. Zapraszamy Tych, którzy chcieliby powrócić do pięknych chwil przeżywanych  razem i dlatego prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie do końca października celem uzyskania szczegółowych informacji najlepiej w godzinach urzędowania biura parafialnego.

10. Ofiary na  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tak jak zapowiadaliśmy zbieramy dzisiaj po Mszach św.

Tego zadania podjęła się młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Intencje mszalne na pierwsze półrocze 2015roku można rezerwować od poniedziałku w biurze parafialnym.

Prosimy zabrać ze sobą wypisany na kartce numer swojego telefonu.

Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w dni powszednie pół godz. przed poranną i wieczorną

Mszą św.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana śp. Teresa Kaszak, Teresa Gólczyńska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .