NIEDZIELAII Wielkiego Postu – 1. 03. 2015r.

W poniedziałek o godz. 18 Msza św. o uświęcenie i umocnienie małżeństw i rodzin przez wstaw. św. Gianny.

2.      W czwartek od godz. 17/30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.

Po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia.

3.      W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 15. Prosimy zabrać modlitewniki.

4.      W sobotę od godz. 7/30 do 9/00 nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP wg. objawień z  Fatimy.

5.      Odwiedziny chorych z sakramentami św. w ich domach w sobotę od godz. 9/30.

Zgłoszenia nowych osób w biurze parafialnym. Przypominamy, że jest to już spowiedź tzw. wielkanocna.

6.      Spotkania dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania czyli klas III Gim. w piątek i w sobotę

o godz. 18. Początek w kościele.

7.      Od przyszłej niedzieli do środy będziemy przeżywali REKOLEKCJE PARAFIALNE I SZKOLNE dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych.  Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

8.      Rodziców dzieci I –wszo komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w niedzielę

8 marca na  Mszę św. o godz. 18 i ważne spotkanie.

9. Nabożeństwa wielkopostne

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.

Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 9/00 i 18, dla dzieci o godz. 16/30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na specjalna Drogą Krzyżową zatytułowaną „Ślad losu”, którą przedstawią nam członkowie Zespołu Ewangelizacyjnego z Bydgoszczy w programie słowno – muzycznym.

10.  Najbliższy termin udzielania Sakrament Chrztu św. to niedziela 15 marca o godz. 12/30.

11.  Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godz. przed Mszą św. o godz. 7 i 18.

12.  Katechizacja przedmałżeńska dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa dzisiaj od godz. 14

w sali Marii Karłowskiej domu parafialnym.

Organizujemy wyjazd autokarem na największe plenerowe widowisko pasyjne na świecie -  Misterium Męki

Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli. Wyjazd w sobotę 28 marca w godzinach popołudniowych. Koszt 20zł.

Zapisy i wpłaty w biurze parafialnym.

Organizujemy kolejną wyprawę zagraniczną z naszej parafii tym razem do krajów nadbałtyckich.

Planujemy zwiedzić m.in. stolicę Litwy — Wilno, Łotwy — Rygę, Estonii — Tallin i Petersburg.

Termin 17 do 25 lipca.  Zapisy i wszelkie informacje oraz wpłaty /500zł/ u ks. proboszcza.

Konieczny jest ważny paszport !

W związku z pytaniami związanymi z 1% członkowie Stow. Małżeństw „GIANNA” podjęli dyżury

i zapraszają do biura parafialnego w czwartki  od godz. 16 do 17 m.in. pomogą wypełnić deklarację podatkowa PIT 37 dla osób, które chciałyby przekazać 1% .  Zapraszamy.

W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana śp. Danuta Piechowiak a także ks. Tomasz Szary – były wikariusz naszej parafii oraz ks. Józef Beretta brat św. Gianny, który przeżył 95lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

W przyszła niedzielę ofiary przeznaczamy na nowe ławki na chórach.