UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

22.11. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy Rok Liturgiczny.
  2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 do godz. 18.00 możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  4. W sobotę 28.11. w naszym kościele całodzienna adoracja Pana Jezusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 7.00, a zakończenie przede Mszą św. o godz. 17.00. Plan adoracji został wywieszony w gablotce.
  5. Od przyszłej niedzieli w niedzielę w łączności z Mszami św. i w środę po Nowennie Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał opłatki i świece Caritas. Będzie je można także nabyć w godzinach urzędowania biura parafialnego.
  6. Informujemy, że w przyszłą niedzielę przed i po każdej porannej Mszy św. przy naszym kościele będzie prowadzona kolejna akcja sprzedaży ciast dla 9 miesięcznej chorej na SMA Celinki Andrzejewskiej ze Szubina. Zachęcamy do zakupu ciast i wsparcia zbiórki.
  7. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym.
  8. W związku z zarządzeniem władz państwowych osoby uczestniczące we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mają obowiązek zachować od siebie odstęp i uczestniczyć w maseczkach. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 47 osób. Osoby, które mają intencje prosimy o przybycie na Mszę najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  10. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Wiewiórę, Aleksandra Męczyńskiego, Florentynę Wysocką i Urszulę Brzykca. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

W związku ze wskazaniami Dekretu o przeprowadzeniu rozmów
kanoniczno – duszpasterskich
z narzeczonymi przed zawarciem
małżeństwa kanonicznego
mają obowiązek wcześniejszego umówienia się
na pierwsze spotkanie z duszpasterzem

DEKRET PRYMASA POLSKI – ODWOŁANIE DYSPENSY

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński