NIEDZIELAXXXIII zwykła –  16. 11. 2014r.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce w 2013 roku wydarzyło się ponad 35 tys. wypadków, w których śmierć poniosło 3 371 osób, a 44 000 odniosło obrażenia. 1/3 ofiar śmiertelnych to piesi. Dlatego też jest zachęta a od września obowiązek dla poruszających się poza terenem zabudowanym o noszenie elementów odblaskowych.

Dzisiaj od godz. 17/30 modlimy się przez wstaw. św. Jana Pawła II. Przypominamy o możliwości składania listów – próśb, podziękowań do św. Jana Pawła II , które można wkładać do relikwiarza – klęcznika przy tabernakulum.

3.      Młodzież gimnazjalną klas I, IIIII z naszej parafii zapraszamy w niedzielę 23 listopada na Mszę św.

i spotkanie. Początek o godz. 16 w kościele.

4.      W sobotę 22 listopada odbędzie się jubileuszowe spotkanie uczestników kolejnych pielgrzymek zagranicznych od roku 2005 do 2014 organizowanych przez naszą parafię. Msza św. o godz. 16 w naszym kościele. Następnie spotkanie przy stole dla tych, którzy się zgłosili. Gdyby ktoś chciał jeszcze się zgłosić prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

5.      Siostry Dominikanki prowadzące Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

w Mielżynie będą prosić w przyszłą niedzielę o wsparcie finansowe na bieżącą działalność Domu,

czyli na: opał, pampersy oraz lekarstwa. W przypadku osób niepełnosprawnych są to potrzeby niezbędne

do życia, na które wydaje się ogromne sumy. Niestety otrzymywane środki na Dom nie wystarczają nawet

na najważniejsze potrzeby.

6.      Intencje mszalne na cały 2015rok można rezerwować w biurze parafialnym.

Prosimy zabrać ze sobą wypisany na kartce numer swojego telefonu.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Joanna Maciejowska, Eugeniusz Malak.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .