NIEDZIELA Palmowa Męki Pańskiej – 29. 03. 2015r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień a w nim TRIDUUM PASCHALNE.

Przed Mszą św. o godz. 10 i 11/15 uroczyste poświęcenie palm.

2.      Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w naszym kościele w święta czyli 5 kwietnia na Mszy św. o godz. 12/30 Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek  30 marca po wieczornej Mszy św. czyli

o godz. 18/30  w domu parafialnym.

3.      Biuro parafialne czynne do środy wg. stałego planu.

4.      Spowiedź  św. w naszym kościele do środy pół godz. przed Mszą św. o godz. 7 i 18.

Całodzienna spowiedź w parafii św. Floriana we wtorek.

5.      Sakrament  Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii już 7 kwietnia /środa/ o godz. 17.

W związku z tym prosimy rodziny a szczególnie świadków o przystąpienie do Sakramentu Pojednania przed

świętami.

6.      W Triduum Paschalne codziennie o godz. 8 będzie odmawiana modlitwa liturgiczna dnia czyli brewiarz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.      Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w ich domach w Wielki Piątek od godz. 9

Z tyłu kościoła znajdują się dwie skarbony jedna z napisem  „JAŁMUŻNA POSTNA” ofiary tam złożone

przeznaczmy na pomoc Siostrom Misjonarkom w Burundii w Afryce a druga przeznaczona jest na kwiaty do

grobu Pana Jezusa.

Grupa naszych parafian organizuje Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy. Termin 5 – 7 czerwca 2015r.

Wszelkie informacje i zgłoszenia do końca kwietnia u następujących osób: Marek Kozłowski – tel. 795 441 312

i Filip Łukomski – 669 009 800.

Organizujemy wyprawę zagraniczną z naszej parafii tym razem do krajów nadbałtyckich.

Planujemy zwiedzić m.in. stolicę Litwy — Wilno, Łotwy — Rygę, Estonii — Tallin i Petersburg.

Termin 17 do 25 lipca.  Zapisy i wszelkie informacje oraz wpłaty /500zł/ u ks. proboszcza.

Konieczny jest ważny paszport !

Stowarzyszenie Małżeństw „GIANNA” prosi o przykazanie 1%. Dziękujemy tym, którzy to już uczynili.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefania Przybylska do tej modlitwy dołączamy także zmarłą mamę ks. Krzysztofa śp. Barbarę Kawalerską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

Pogrzeb śp. Barbary Kawalerskiej odbędzie się w Sławsku k.Kruszwicy w środę o godz. 12. Organizujemy autokar na pogrzeb gdyby ktoś chciał pojechać prosimy o zgłoszenie się w biurze parafialnym w poniedziałek

LITURGIA ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO.

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

Sakrament pokuty: 6/30 – 7/30

Jutrznia – 8/00

-         przed południem kapłani naszej Archidiecezji udają się do katedry w Gnieźnie by wspólnie ze swoimi Biskupami uczestniczyć we Mszy św.

z poświęceniem Krzyżma św. i odnowić przyrzeczenia kapłańskie

Godz. 18 – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ z obrzędem obmywania nóg

Adoracja do 20/00

WIELKI PIĄTEK