NIEDZIELAXXVIII Zwykła – 12. 10. 2014r.

Dzisiaj w Kościele Polskim przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Ofiary na

fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będziemy zbierali w przyszłą niedzielę.

2.      W poniedziałek 13 października przeżywać będziemy ostatni Wieczór Fatimski w tym roku.

Msza św. koncelebrowana o godz. 20 w naszym kościele, następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej do kościoła św. Floriana i apel maryjny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W poniedziałek nie będzie różańca po wieczornej Mszy św. ze względu na nabożeństwo fatimskie.

3.      Spotkanie braci Towarzystwa św. Wojciecha w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

4.      W czwartek 16 dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstaw. św. Jana Pawła II.

Przypominamy o możliwości składania listów – podziękowań, próśb do św. Jana Pawła II, które można wkładać

do relikwiarza – klęcznika przy tabernakulum.

5.      Modlitewne spotkania dla młodzieży gimnazjalnej naszej parafii odbędą się w kościele następującym porządku;

klasy I w środę o godz. 18, klasy II w czwartek o godz. 18, klasy III w piątek o godz. 18.

6. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. czyli

o godz. 18/30 a w sobotę i niedzielę od godz. 17/30.

Dziesiątka różańca dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16/30.

7.      Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w naszym kościele 18 października w sobotę o godz. 18.

Konferencja chrzcielna w piątek 17.10. o godz. 18/30 w domu parafialnym.

8.      Ogłoszenie dla wszystkich, którzy byli uczestnikami kolejnych pielgrzymek zagranicznych od roku 2005 do 2014 organizowanych przez naszą parafię. Wspólne wędrowanie stworzyło pewien rodzaj wspólnoty ludzi, których połączył jeden cel. Stąd zrodził się pomysł wspólnego jubileuszowego spotkania, które  zaplanowane jest na 22 listopada. Zapraszamy Tych, którzy chcieliby powrócić do pięknych chwil przeżywanych  razem i dlatego prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie do końca października celem uzyskania szczegółowych informacji najlepiej w godzinach urzędowania biura parafialnego.

9.      Informujemy, że ofiary dziś składane w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na przekształcenie wieczystej

dzierżawy w prawo własności gruntów parafii, na których pobudowany jest dom parafialny.

Koszt ponad 22tys. zł

Msza św. z udziałem dzieci szkolnych odprawiana jest w naszym kościele w niedziele o godz. 11/15.

Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w dni powszednie pół godz. przed poranną i wieczorną

Mszą św.

Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Ks. Prałata Jan Lewandowskiego – długoletniego proboszcza parafii

św. Marcina  a także dziekana naszego dekanatu.    Wieczny odpoczynek … .

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii św. Marcina w poniedziałek o godz. 11.