NIEDZIELAXIV Zwykła – 5. 07. 2015r.

Papież Franciszek udaje się dziś w dziewiątą podróż zagraniczną. Od 5 do 12 lipca odwiedzi kraje Ameryki

Południowej: Ekwador, Boliwię i Paragwaj. Pamiętajmy w modlitwie.

2.      Zgodnie ze wskazaniami naszego Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski dziś w naszej

Archidiecezji rozpoczynamy dziewięciomiesięczne przygotowanie do 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Znakiem tego czasu będzie specjalna świeca.

3.      Tak jak w poprzednich latach włączamy się w ogólnopolską akcję „Caritas Polska” –„ TORNISTR PEŁEN

MIECHU”. Ofiary na ten cel można składać do skarbony z hasłem akcji.

Rodziny z naszej parafii, które chciałyby z tej pomocy skorzystać prosimy o złożenie uzasadnionego wniosku w biurze parafialnym do 15 sierpnia.

4.      Informujemy, że odwiedziny w domach tzw. stałych chorych na czas wakacji są zawieszone. Oczywiście

w sytuacjach nagłych służymy posługą sakramentalną. Przypominamy, że w żnińskim szpitalu jest możliwość

korzystania z posługi kapelana a w niedzielę o godz. 6/30 odprawiana jest Msza św. w kaplicy.

5.      W związku z rozpoczynającymi się wakacjami informujemy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.

6.      Wymienianki za zmarłych na drugie półrocze można jeszcze w tym tygodniu składać w biurze parafialnym.

7.      Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w niedzielę 12 lipca na Mszy św. o godz. 12/30.

Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek 10 lipca o godz. 18/30 w domu parafialnym.

8.      W związku z przyszłorocznym Światowym Spotkaniem Młodych w Polsce jak już wspominaliśmy wcześniej

potrzeba przygotowania miejsc noclegowych dla tych, którzy przyjadą do nas z całego świata. Dlatego

zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się osób chętnych do przyjęcia młodych w dniach 20 – 25 lipca 2016r.

Na chórze zostały zamontowane kolejne nowe ławki.

Wszystkim rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzymy bezpiecznego i dobrego wypoczynku.

Nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć Przewodnik Katolicki polecamy między innymi artykuły:

Zobaczyć opętania w świetle Ewangelii, Dokąd jedzie Franciszek na szczególną uwagę zasługuje wywiad

z naszą młodą parafianką Agnieszką Czwartek, która przez rok posługiwała na misjach w Czadzie.