NIEDZIELAXXII Zwykła – 31. 08. 2014r.

W poniedziałek przypada 75 rocz. wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój.

2. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

-         dla uczniów szkół średnich w poniedziałek o godz. 8/15

-         dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 9/15

-         dla poszczególnych klas szkoły podstawowej nr 2 wg. następującego planu:

klasy VI w środę o godz. 18

klasy V w czwartek o godz. 18

klasy IV w piątek o godz. 18

klasy IIIII w niedzielę 7 września o godz. 16

klasy  I i O w niedzielę o godz. 11/15 – poświęcenie przyborów szkolnych

klasy gimnazjalne w przyszłym tygodniu.

Przed Mszami św. okazja do spowiedzi św. od godz. 17/30.

Zapraszamy nauczycieli i dzieci z rodzicami.

Msza św. z udziałem dzieci szkolnych odprawiane jest w naszym kościele w niedziele o godz. 11/15.

3.      W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

4.      Jutro o godz. 18 Msza św. w intencji o uświęcenie i umocnienie małżeństw przez wstaw. św. Gianny.

Po Mszy św. spotkanie członków Stow. Małżeństw „Gianna”.

5.      Modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego w czwartek od godz. 17/30.

6.      W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 15. Prosimy zabrać modlitewniki.

7.      W sobotę udajemy się do tzw. stałych chorych z posługą sakramentalną w ich domach od godz. 9/30.

Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w biurze parafialnym.

8. Nabożeństwo do Niepokalanemu Serca NMP wg. objawień z Fatimy w sobotę od godz. 7/30 do 9/00

9. Sakrament chrztu św. będzie udzielany 7 i 21 września o godz. 12/30.

Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się 5 września o godz. 18/30 w domu parafialnym.

10.   Dzisiaj ostatni dzień akcji Caritas Polska  „Tornister pełen uśmiechu”.

Celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych w zakupie przyborów szkolnych dla dzieci.

Ofiary na ten cel można wkładać do skarbony w kościele z hasłem akcji. Dziękujemy za ofiary już złożone.

11.  Przypominamy o możliwości składania listów – podziękowań, próśb do św. Jana Pawła II, które można

wkładać do relikwiarza – klęcznika przy tabernakulum.

W tych intencjach modlić się będziemy w sobotę 16 września od godz. 17/30

Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w dni powszednie pół godz. przed poranną i wieczorną

Mszą św.

Spotkanie informacyjne dla osób wyjeżdżających na Sycylię odbędzie się w poniedziałek 8 września o godz. 19

w domu parafialnym.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Hubert Kurczewski, Henryk Nowakowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .