AkapitFormaty

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2.05. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski i naszej parafii. Msze św. według porządku niedzielnego, sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Kiejkowski.
  2. W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 9.00.
  3. Nabożeństwa Majowe każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństw zgodnie z zaleceniem pap. Franciszka modlimy się o ustanie pandemii.
  4. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne środę rano i w piątek.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do stanu duchownego. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 16.00 – 17.00.
  6. Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 8.05. od godz. 9.45.
  7. Już dziś informujemy, że grupa dzieci w sobotę 15.05. i w niedzielę 16.05. przystąpi do I Komunii św. W związku z tą uroczystością nie będzie w niedzielę 16.05. Mszy św. o godz. 12.30.
  8. W związku z zarządzeniem władz państwowych osoby uczestniczące we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mają obowiązek zachować od siebie odstęp 1,5 m i uczestniczyć w maseczkach. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 36  osób nie licząc  tych, którzy sprawują funkcje liturgiczne. Osoby, które mają intencje prosimy o przybycie na Mszę najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem.
  9. W przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca modlimy się w intencji ofiarodawców i zbieramy ofiary na cele inwestycyjne parafii.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  11. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Wielgosz, Romana Rąbkowskiego i Roberta Dołowego. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

W związku ze wskazaniami Dekretu o przeprowadzeniu rozmów
kanoniczno – duszpasterskich
z narzeczonymi przed zawarciem
małżeństwa kanonicznego