XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10. 2020 r.

1. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele:

– w niedzielę – na każdej Mszy św. dziesiątka różańca ( o godz. 10.00 – przede Mszą św.)

– poniedziałek – sobota – po Mszy św. o godz. 17.00

– dla dzieci – środa – o godz. 16.15.

Zachęcamy także do odmawiania modlitwy różańcowej w naszych domach.

1. W biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe. Za zmarłych będziemy modlili się w dniach 2 – 7.11. na różańcu po Mszy św. o godz. 17.00. Kartki do wymienianek jednorazowych wyłożone są na ołtarzu św. Gianny.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 17.00. Zgodnie z decyzją ks. Prymasa nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu. Odpust za zmarłych można w tym roku uzyskać przez cały miesiąc listopad.
  3. W związku z zarządzeniem władz państwowych osoby uczestniczące we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mają obowiązek zachować od siebie odstęp i uczestniczyć w maseczkach. W związku ze strefą czerwoną w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób. Osoby, które mają intencje prosimy o przybycie na Mszę najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  5. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Glafirę Bobrowską i Mieczysława Książkiewicza ( pogrzeb w poniedziałek). Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

W związku ze wskazaniami Dekretu o przeprowadzeniu rozmów
kanoniczno – duszpasterskich
z narzeczonymi przed zawarciem
małżeństwa kanonicznego
mają obowiązek wcześniejszego umówienia się
na pierwsze spotkanie z duszpasterzem

DEKRET PRYMASA POLSKI – ODWOŁANIE DYSPENSY

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński