XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Daniela Zientarę, który zgodnie z dekretem Ks. Prymasa z dniem 1 lipca rozpoczął posługę w naszej parafii. Ks. Danielowi życzymy wielu łask Bożych i ludzkiej życzliwości w posłudze kapłańskiej  na pałuckiej ziemi.
  2. W związku z zarządzeniem władz państwowych osoby uczestniczące we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mają obowiązek zachować od siebie odstęp i uczestniczyć w maseczkach.
  3. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, kołnierze w kolorze zielonym i fioletowym dla ministrantów.
  4. Wymienianki za zmarłych na drugie półrocze można składać w biurze parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca modlimy się w intencji ofiarodawców i zbieramy ofiary na cele inwestycyjne parafii.
  6. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne organizuje w dniach 15 – 17 lipca w Markowicach Rekolekcje powołaniowe dla rozeznających drogę swojego życia. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  7. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego i radosnego wypoczynku. Zachęcamy także wszystkich do modlitwy o urodzaje.

W związku ze wskazaniami Dekretu o przeprowadzeniu rozmów
kanoniczno – duszpasterskich
z narzeczonymi przed zawarciem
małżeństwa kanonicznego
mają obowiązek wcześniejszego umówienia się
na pierwsze spotkanie z duszpasterzem

DEKRET PRYMASA POLSKI – ODWOŁANIE DYSPENSY

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński