ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy Okres Bożego Narodzenia, a od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy Okres Zwykły.
  2. Przeżywając dzisiejsze święto przypomnijmy sobie o naszym chrzcie św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych chrześniakach i rodzicach chrzestnych.
  3. Dziś modlimy się w intencji ofiarodawców i zbieramy ofiary na cele inwestycyjne parafii.
  4. W tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek rano. Poza godzinami biura prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
  6. Msze św. kolędowe, na które zapraszamy przedstawicieli poszczególnych ulic w tym tygodniu:

– Poniedziałek 11.01. godz. 17.00 – W intencji mieszkańców ul. Brzegowej, Na Skarpie,  Podgórnej, Spacerowej i Spadowej.

– Wtorek 12.01. godz. 17.00 – W intencji mieszkańców ul. Dobaczewskiej i

Niedziałkowskiego.

– Środa 13.01. godz. 17.00 – W intencji mieszkańców ul. Ogrodowej, Dobrej i Sadowej.

– Czwartek 14.01. godz. 17.00 – W intencji mieszkańców ul. Krasińskiego, Słowackiego, Wyczółkowskiego i Wyspiańskiego.

– Piątek 15.01. godz.17.00 – W intencji mieszkańców ul. Bohaterów, Moniuszki i Konopnickiej.

– Sobota 16.01.2021 r. godz. 16.00 – W intencji mieszkańców ul. Gajowej, Klonowej i Kwiatowej.

Istnieje możliwość indywidualnej kolędy po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty duszpasterskiej.

Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii może to uczynić na tacę podczas Mszy św. kolędowej, w biurze parafialnym, w zakrystii lub też poprzez wpłatę na konto parafialne: BS   „ Pałuki” 66 8181 0000 0006 9791 2000 0001. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

1. W związku z zarządzeniem władz państwowych osoby uczestniczące we Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mają obowiązek zachować od siebie odstęp i uczestniczyć w maseczkach. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 47 osób. Osoby, które mają intencje prosimy o przybycie na Mszę najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem.
  2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy woluntariuszy osób sprawnych inaczej, którzy zajmują się pomocą dzieciom z zapaleniem pęcherzowym naskórka.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  4. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Dziewierską. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

W związku ze wskazaniami Dekretu o przeprowadzeniu rozmów
kanoniczno – duszpasterskich
z narzeczonymi przed zawarciem
małżeństwa kanonicznego
mają obowiązek wcześniejszego umówienia się
na pierwsze spotkanie z duszpasterzem

DEKRET PRYMASA POLSKI – ODWOŁANIE DYSPENSY

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński