III Niedziela Wielkanocna

15.04. 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny pod hasłem „ Weźmijcie Ducha Świętego! ” ( J 20,22). Zachęcamy zawsze, a zwłaszcza w tym tygodniu do lektury Pisma św.
  2. W poniedziałek 16.04. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy o ojcu św. w naszych modlitwach.
  3. Pragniemy serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ubiegłą niedziele udzieliły gościny klerykom naszego seminarium.
  4. W sobotę 21.04 na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Bogdan Wojtuś udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Pamiętajmy o kandydatach do bierzmowania i ich rodzinach w naszych codziennych modlitwach.
  5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek 26.04. po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Piesza pielgrzymka do Gniezna na Święto Młodych z okazji Uroczystości św. Wojciecha ze Żnina do Gniezna wyruszy w czwartek 26.04. o godz. 15.00. Zapisy i Informacje u ks. Mariusza Orlikowskiego.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich prosi uczestników pielgrzymki na Warmię w dniach 23 – 29.06. o wpłacenie należności na koszt wyjazdu w biurze Parafii św. Floriana.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  9. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesława Burzych i Mariana Lisieckiego. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.