II NIEDZIELA ADWENTU 4. 12. 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W naszych kościołach modlimy się w intencji chrześcijan na wschodzie i do puszek zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 6.30.
  3. W poniedziałek Msza św. o uświęcenie małżeństw i rodzin za wstawiennictwem św. Gianny o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie stowarzyszenia.
  4. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z tymi dziećmi i ich rodzicami.
  5. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów w naszym kościele w poniedziałek 19 grudnia.
  6. Dzisiaj i w kolejne niedziele Adwentu po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dzieła Caritas naszej parafii.
  7. W związku z 100 rocznicą Objawień Fatimskich nasza parafia współorganizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 25.09. – 3.10.2017 r. Szczegółowy program na plakacie w gablotce, zapisy u ks. proboszcza.
  8. Młodzież męską zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia do PWSD w Gnieźnie w sobotę 10.12.
  9. Chłopców, którzy pragną dołączyć do grona ministrantów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15.
  10. Woluntariusze „ Klubu Ośmiu” organizują zbiórkę słodyczy dla Domu Dziecka. Słodycze można przynosić do zakrystii do 12 grudnia.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „ Przewodnik Katolicki”.
  12. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Radomską – Wojciechowską. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

ks. Sławomir Rydz