NIEDZIELAXVI Zwykła – 20. 07. 2014r.

W piątek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich kierujących różnymi pojazdami na  Mszę św. o godz. 18

po, której nastąpi poświęcenie pojazdów. Ofiary, które będą zbierane zostaną przeznaczone dla fundacji

MIVA” Polska wspierającej misjonarzy w zakupie środków transportu. Owoc tej pomocy to: 41samochdów,

2 ambulanse, 9 motocykli i skuterów, 20 rowerów, 1 traktor, i 1 skuter śnieżny.

2.      Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w naszym kościele 26 lipca o godz. 18.

Konferencja chrzcielna dla  rodziców i chrzestnych w piątek 25 lipca o godz. 18/30.

3.      Zapisy na XXII Pieszą Pielgrzymkę Promienistą Żnina – Jasna Góra kończą się 24 lipca.

Ostatnie spotkanie 26 lipca na Mszy św. o godz. 18. Wyjście na pielgrzymi szlak w niedzielę 27 lipca

o godz. 6 z naszego kościoła.

Organizujemy wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze dn. 5 sierpnia.

Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Szymona.

Przypominamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu nie odprawiamy Mszy św. o godz. 16 w niedzielę.

Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godz. przed poranną i wieczorną Mszą św.

Wzorem lat poprzednich przez wakacje jest prowadzona  akcja inicjowana przez Caritas Polska

Tornister pełen uśmiechu”. Celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych w zakupie przyborów szkolnych

dla dzieci. Ofiary na ten cel można składać w biurze parafialnym lub wkładać do skarbony w kościele z hasłem akcji. Pragnę przypomnieć, że w ubiegłym roku obdarowaliśmy 25 uczniów bonami wartości 200zł.

Rodziny wielodzietne i będące w trudnej sytuacji chcące skorzystać z tego wsparcia prosimy aby zgłaszały się do biura Caritas w naszym domu parafialnym w piątki w godz. od 10 do 11.

Już dziś zapowiadamy II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który będzie odbywał się w naszym

kościele we wszystkie soboty sierpnia. Szczegóły na plakatach i naszej stronie internetowej.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzymy dobrego i owocnego wypoczynku.

Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i  niedzielnej Mszy św.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana śp. Janina Plaskata, Mirosława Różańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .