16 października obchodzić będziemy 45. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Bogate dziedzictwo myśli i postawa św. Jana Pawła II pozostają niewyczerpanym źródłem inspiracji dla życia chrześcijańskiego. Wychodząc naprzeciw pragnieniu zgłębiania tego dziedzictwa Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zapraszają na cykl wykładów „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i aktualność ich przesłania dla Kościoła na drodze synodalnej”.

Wykłady objął patronatem honorowym abp Wojciech Polak Prymas Polski. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie doniosłe chwile i na nowo przemyśleć najważniejsze treści papieskiego orędzia adresowanego do rodaków.

Comiesięczne wykłady prowadzone przez ks. prof. UAM dr hab. Macieja Olczyka będą odbywać się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2.