W poniedziałek 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli zapraszamy mieszkańców Żnina i okolic do wspólnego KRÓLEWSKIEGO KOLĘDOWANIA. Spotkamy się w trzech punktach naszego miasta by utworzyć barwne królewskie orszaki.

Prowadzeni przez królów – mędrców, śpiewając kolędy udamy się na spotkanie z królem Herodem by następnie za przewodem gwiazdy razem dotrzeć do żłóbka w kościele NMP Królowej Polski. Tam wspólnym śpiewem pragniemy uczcić nowo narodzonego Mesjasza, Jezusa – Syna Bożego. Będzie możliwość indywidualnego bądź rodzinnego zaprezentowania kolęd lub pastorałek. Chętnych prosimy o zgłoszenie się telefoniczne w celu omówienia szczegółów do ks. proboszcza Stanisława Talaczyńskiego.

Dobrze widziane stroje kolędników. Prosimy przynieść ubiegłoroczne korony.

Zbiórka przy kościele św. Marcina ul. Pałucka o godz. 14/15.

Zbiórka przy kościele NMP Królowej Polski ul. Śniadeckich o godz. 14/45.

Zbiórka przy kościele św. Floriana ul. św. Floriana o godz. 14/45.