11 grudnia 2023 roku w naszej parafii odbyła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Spotkanie z Błogosławioną Rodziną Ulmów stała się okazją, by podziękować Bogu za ich miłość i zapytać siebie, jak to wygląda w naszych rodzinach.

Błogosławiona Rodzina Ulmów to przewodnicy na drodze do świętości. Nawiedzenie ich relikwii inspiruje nas nie tylko do rozważania ich cierpienia aż po męczeńską smierć, ale przede wszystkim ich siłę miłości i bezgranicznego zaufania Bogu. Pokazywali, że zwykła codzienność jest miejscem objawienia Boga, wskazywali na piękno życia rodzinnego, na istotę powołania do ojcostwa i macierzyństwa. To ludzie, którzy siłę czerpali z sakramentów i Bożego słowa. Pośród biedy i wojny zbudowali szczęśliwy dom, pokazali że szczęście rodzinne to miłość do Boga i miłość do siebie nawzajem.

Mszy świętej wraz zaproszonymi kapłanami z dekanatu przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Rydz, zaś słowo Boże wygłosił ks. dr Remigiusz Malewicz. Od błogosławionych świadków wiary uczymy się miary miłości Boga i człowieka, że nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół, za tych, których kocha. Czas nawiedzenia relikwii błogosławionej relikwii stał się czasem modlitwy o świętość dla naszych rodzin.

« z 2 »